• Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5
  • Slider 5
  • Slider 5
  • Slider 5
  • Slider 5
  • Slider 5


Marmara Gıda'ya, Hoşgeldiniz. Edirne 'de Kıyık Cadde 'sinde Yüksel BEŞTEPE tarafından açılan "Beştepe Bakkaliye" siyle başlayan macera 1993 yılında Oğulları tarafından kurulan Marmara Gıda Maddeleri Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. ile yeni bir dönem başlamış oldu.

İlk yıllarda özellikle Toz Şeker Ticareti ile ilgilenildi. Daha sonra çeşitli bayiliklerle devam edildi. 2008 yılının sonlarında piyasa ihtiyaçlarına göre yeniden yapılanma kararı alınarak hem çeşitli bayilikler alınmaya başlandı aynı zamanda üretim çalışmaları başlayarak yeni bir döneme girildi.

Bayilikler Olarak,

Önce Çaykur, Trakya Birlik, Fresa başta olmak üzere en son Marmara Birlik Zeytinleri (Tekirdağ Bölgesi) Bölge Bayilikleri alındı.

Şu Anda

Çaykur (Edirne ,Tekirdağ Çorlu bayilikleri), Türkiye Şeker fabrikaları,Trakya Birlik (Tüm Trakya) Fresa Soda (Tüm Trakya) Dimes Meyva Suyu, Oba Makarna, Mehmet Efendi Kuru Kahve (Çorlu Bölgesi) Öncü Salça Marmara Birlik Zeytinleri (Tekirdağ Bölgesi) Ana bayilikleri mevcut olup çeşitli firmalarında alt bayilikleri olarak tüm Trakya bölgesi Çanakkale İstanbul Avrupa yakasına kadar hizmet vermektedir.

Üretim Olarak,

2008 yılının son aylarında gelişen piyasa şartlarına göre çeşitli konularda üretime geçme çalışmaları başladı ilk olarak gıda maddelerinin hijyenik ortamlarda müşteriye ulaştırmak amacıyla Toz Şeker paketlenmiş olarak 1Kg, 2Kg, 5Kg ambalajlarda paketleyerek pazara sunmaya başladı.

Daha sonra büyük pazar payı alabileceği araştırmasıyla el değmeden tam otomatik makinalarda sadece su kullanarak Marmara Küp Şeker markasıyla küp şeker üretimine başladı.2014 yılına gelindiğinde bölgesel marka olarak pazarın lideri konumuna geldi.daha sonra piyasının ihtiyacı doğrultusunda tek sargılı küp şeker üretimi bantlarını devreye aldiı.hem kendi markasıyla üretim yapıp aynı zamanda horeka grubuna hitap ederek firmaların kendi logolarıyla onlara üretim yapmaya başladı.

Yeni ürünlerde çeşitleri artırmayı düşünen marmara gıda olarak 2014 yılının ilk aylarında türkiyede ilk defa limon suyundan oluşan Nb Limon Aromalı Küp Şekeri türkiye piyasasına sundu.

Şeker üretimine ilave olarak Spesial ürün olarak Pudra Şekeri, Nişasta, İrmik(Vakum Poşette) Galete Unu Mısır Unu gibi ürünleride satışa sunmaya başladı.

Bu gruba ilave olarak,

2009 yılı başlarında Karçiçeği markasıyla sıvı temizlik ürünlerini de kurduğu günlük 30 ton'luk kapasiteli tesislerinde üretmeye başladı. Bu grupta, Çamaşır suyu, Bulaşık deterjanı Sıvı El Sabunu, Çamaşır Yumuşatıcı, Cam Temizleyici, Genel Yüzey Temizleyici, Marprix Grubu, Kolonya,Sinek Savar üretimi mevcuttur. Yukarıda belirtilen ürünleri hem market grubuna ulaştırmak üzere raf malı tipinde endüstriyel grubunda 30Kg lık bidonlarda mamül üretmektedir.

Akaryakıt ve Otomotiv Sektörü,

Aytemiz petrol, olarak 2012 yılı ilk aylarında Edirnede ilk istasyonumuzu açarak bu sektöre adım atılmıştır. Her bulunulan sektör de olduğu bu radada pozitif anlamda agrasif bir sistem uygulamaları sonucu alınan olumlu neticeler sonucunda 2013 yılının ilk aylarında Kırklareli Aytemiz Petrol ikinci şubemiz olarak faliyete geçirdik. Buradaki yeni olumlu neticeler sonucunda 2014 yılında Çanakkale Çrdak Akaryakıt istasyonumuzuda üçüncü tesis olarak faliyete geçirme çalışmaları yapmaktayız.

Lastik sektöründe Good Year markasıyla tüm Trakyada Otomobil Kamyon Traktör vb. Lastikleriyle faliyette bulunmaktayız.

Mobilya Sektörü,

İpek Mobilya olarak bir satış mağazamız bulunmakta olup parekende toptan olarak hizmet vermekteyiz.

Marmara Gıda olarak,

Edirne Merkez Depolarımızın dışında Tekirdağ, Çorlu ve Büyükçekmece depolarımızla buradan satış noktalarına hizmet vermekteyiz müşteri grubumuzda Toptancı üzeri firmalar. Toptancı firmalar, çok Şubeli Market grupları, Bakkallar, Çay Ocakları, Kahvehaneler, Cafeler gibi çeşitli işletmeler bulunmakta olup;

Toplam 20 adet Satış Temsilcilerimizle hizmet vermekteyiz.

Sevkiyatlarımızı kendimize ait Kamyon ve Tırlarla müşterilerimize ulaştırmaktayız.